pl en

Cięcia laserowe, Obróbki metali

> <

Cięcie laserowe

 

Laser WARCOM 2KW

W-FIBER jest maszyną, która cechuje wysoka precyzja +/-0.03 mm. Maksymalne wymiary stołu roboczego to 1500x3000 mm. Maksymalna grubość cięcia dla stali konstrukcyjnej to 15 mm.

Malowanie proszkowe

Posiadanie automatycznej linii malowania proszkowego umożliwia nam malowanie powierzchni ze stali i ocynku, zbiorników cylindrycznych i toroidalnych LPG, elementów i podzespołów tłoczonych, oraz obrabianych skrawaniem ze stali zwykłych, nierdzewnych, zgrzewanych, spawanych. Lakierowanie proszkowe wykonujemy w kolorystyce RAL 9005, oraz w innych kolorach przy większej ilości zamówienia na usługę. Posiadamy dwa piece umożliwiające lakierowanie elementów o maksymalnych wymiarach 1800/1000/400 mm. 

Walcowanie blach

 

Hydrauliczna walcarka 3-rolkowa do blachy o maksymalnej grubości 8 mm, oraz długości 2100 mm. Minimalna średnica jaką można uzyskać to 210 mm, maksymalna to 2000 mm.

Spawanie zrobotyzowane

Robot spawalniczy ze sterowaniem Fanuc wykonuje powtarzalne spoiny według zaprogramowanych danych. Dzięki dwóm stanowiskom obrotowym można uzyskać wysoką wydajność. Stanowisko jest przeznaczone do spawania wieloseryjnego.

Wycena spawania na robocie spawalniczym tworzona jest indywidualnie, tworzymy również przyrządy do stanowiska na robocie.

Walcowanie rur i profili

Walcarka do rur i profili  o maksymalnej wydajności:

-  Pręt prostokątny 120x 25 mm

-  Profil kwadratowy 70x70 #3 mm

-  Rura Ø 80 x 3 mm

-  Pręt okrągły Ø 50 mm

-  Pręt kwadratowy 50x50 mm

-  Ceownik 100 x 50 x 6 mm.

Wytłaczanie

Prasa hydrauliczna o nacisku 250 t ze stołem roboczym 1200 x 1000 mm, oraz
o maksymalnym skoku tłoka 800 mm. Posiadamy bogaty park maszynowy, składający się z wielu pras mimośrodowych oraz hydraulicznych. Duża cześć produkowanych przez nas detali jest lakierowana we własnej lakierni proszkowej. Jesteśmy w stanie wykonać każde tłoczenie elementów na tych prasach, po dostarczeniu odpowiednich narzędzi. W razie braku narzędzi, jesteśmy w stanie je wykonać. Firma zainteresowana jest podjęciem współpracy w zakresie świadczenia usług lub podjęcia produkcji na tych prasach.

Mycie ultradźwiękowe

Myjka ultradźwiękowa do oczyszczania i odtłuszczania przedmiotów metalowych, z tworzyw sztucznych, oraz ze szkła. Penetracyjne właściwości ultradźwięków pozwalają doskonale myć detale skomplikowane o rozwiniętej powierzchni. Wymiary użytkowe wanny to 1100 x 900 x 600 mm. Mycie detali należy do krytycznych obszarów w procesach produkcyjnych, niezależnie od tego, czy będzie to osiągnięcie wymaganej czystości w kolejnych etapach procesu, czy też zapewnienie jakości i funkcjonalności mytej części, ma to decydujące znaczenie w wielu branżach, jak np.: obróbka metali, przemysł motoryzacyjny.

Mycie powierzchni

Myjka przelotowa do mycia, odtłuszczania powierzchni, elementów o maksymalnym przekroju 450 x 850 mm. Długość taśmy wynosi 7000 mm. Mycie detali zapewnia całkowite odtłuszczanie detali i osuszenie przestrzeni kapilarnych. Po procesie części można bezproblemowo i bezodpadowo spawać, zgrzewać i kleić. Rozwiązanie często stosowane przez firmy, starające się optymalizować koszty i zapewniające najwyższą jakość procesu.

Wyoblanie

Wyoblarka może pracować z elementami o średnicy do 900 mm. Posiada platformę roboczą do prowadzenia i mocowania na zespole roboczym. Dzięki elektronicznemu sterowaniu można uzyskać dużą dokładność i powtarzalność.

Szlifowanie powierzchni

Szlifierka magnesowa do płaszczyzn ze stołem roboczym 300 x 500 mm, gdzie możliwe jest uzyskanie chropowatości z dokładnością do 2 μ. W wyniku szlifowania otrzymujemy równe powierzchnie, na skutek starcia nieregularnych obszarów. Szlifowanie ma na celu zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować chropowatość powierzchni. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przy zastosowaniu precyzyjnych szlifierek i narzędzi ściernych.

Toczenie CNC

Tokarki CNC dzięki zastosowaniu podzespołów renomowanych firm, precyzyjnego wykonania odpowiedzialnych zespołów mechanicznych oraz konstrukcji sztywnego, monolitycznego odlewu łoża obrabiarka zapewnia wysoka dokładność obróbki. Zastosowano również 8 pozycyjna głowicę firmy Pragami do bezpośredniego mocowania narzędzi.

Gięcie blach CNC

Prasa krawędziowa umożliwia gięcie płaskich elementów metalowych o grubości do 4 mm oraz długości do 3000 mm za pomocą siłowników hydraulicznych regulowanym maksymalnym nacisku 160 ton.

Cięcie rur i profili

Pozioma przecinarka taśmowa ARG 230 PLUS jest urządzeniem do skrawania przy pomocy metalowej piły taśmowej. Maszyna jest przeznaczona wyłącznie do cięcia (z reguły) metalowych przedmiotów. Maksymalna średnica cięcia to ø250 mm.

Cięcie blach

Gilotyna hydrauliczna umożliwia cięcie płaskich materiałów metalowych o grubości do 6 mm oraz szerokości do 3000 mm.

Frezowanie CNC

Frezarka CNC jest przeznaczona przede wszystkim do lekkich i średnich robót frezarskich przy masie przedmiotu obrabianego 450 kg. Pojemność pamięci układu sterującego wynosi aż 64 programy. Wrzeciono frezarki jest dodatkowo wyposażone w układ szybkiej wymiany narzędzia, co w znacznym stopniu wpływa na szybkość obróbki. Powierzchnia robocza stołu wynosi 400x1400 mm.

Elektroerozyjne wycinanie drutowe

Elektroerozyjna wycinarka drutowa ma możliwość cięcia elektroiskrowego materiałów różnych gatunków metali. Max wysokość cięcia 500mm natomiast ruch roboczy stołu 500x630 mm. Jest również używana do wytwarzania elementów stożkowych, elementów zmiennym kącie i elementów innym kształcie na górze i dole detalu.

Drążenie wgłębne

Elektrodrążarka wgłębna jest stosowana przede wszystkim do precyzyjnej obróbki matryc, małych otworów i specjalnych kształtów. Maksymalna wydajność obróbki wynosi 900 mm/min.
Wyposażenie techniczne produkcji zostało w ostatnim czasie rozszerzone o nowe nożyce gilotynowe do cięcia blach o grubości do 6 mm, urządzenie do oscylacyjnego czyszczenia i gratowania detali w swobodnym ścierniwie, hydrauliczną walcarkę do blach maksymalnej grubości 8 mm i długości 2m, oraz średnicy do 2m. Inwestycja w prasę krawędziową umożliwiła uruchomienie produkcji i nawiązanie współpracy z kontrahentami zlecającymi wykonawstwo typowo giętych elementów.

Maszynowa obróbka metali


Zakup wycinarki laserowej CNC pozwolił nam uniezależnić się od zewnętrznych usługodawców, wycinających profilowe przygotówki do późniejszego gięcia, i wykonywać cięcie laserem całkowicie samodzielnie. Pozwala to na obniżenie kosztów produkcji oraz rozszerzenie grona klientów na takie wyroby, a także na cięcie laserowe najwyższej jakości. Dodatkowym atutem produkcji są tokarki CNC umożliwiające realizację jednostkowych i małoseryjnych zleceń na toczenie precyzyjnych elementów przygotówek ciętych z pręta, odkówek czy odlewów. Cięciem laserem jest więc najlepszą metodą na uzyskanie wysokiej jakości elementów, wymierzonych co do milimetra.

Uzupełnieniem tego jest frezarka CNC (2,5-osiowa z podzielnicą sprzężoną z systemem sterowania), która oprócz zadań produkcyjnych realizuje dokładne obróbki na potrzeby działu narzędziowni. W krótkim czasie, dzięki programowi unijnego dofinansowania dla rozwoju firm, wyposażenie działu obróbki CNC naszego zakładu zostało rozszerzone o nowoczesne centrum frezerskie (4 osiowe), dzięki czemu możliwa jest obróbka metali w obszarze X = 1000 Y = 600 Z = 600. Posiada 24-pozycyjny magazyn narzędzi z ich automatyczną wymianą odpowiednio definiowaną w programie sterującym.

Wykończenie powierzchni produkowanych elementów


Uruchomienie kompletnej linii malowania proszkowego pozwoliło na poprawę wydajności i jakości powłok produkowanych detali. Głównymi elementami wchodzącymi w jej skład są: wielokomorowa, ciśnieniowa myjnia natryskowa, zapewniająca odpowiednie odtłuszczenie oraz przygotowanie chemiczne powierzchni detali (fosforanowanie żelazowe, nanoceramika), suszarnia, kabina napylania farb proszkowych oraz przelotowy piec do wygrzewania napylonych powłok. Max gabaryty detali możliwych do pomalowania ~ 1 m wysokość, ~ 1,8 m długość i ~ 0,4 m szerokość.

Posiadamy moce przerobowe oraz zaplecze technologiczne do wykonywania: przyrządów (tłoczników, wykrojników, giętaków) oraz form wtryskowych na zlecenie! Jeśli niezbędne są Państwu usługi narzędziowe, Słupsk jest miejscem, gdzie możecie skorzystać z naszej pomocy.
Pokaż więcej