pl en

O firmie

Początki działalności P.P.H. BORMECH sięgają roku 1969, kiedy został założony zakład rzemieślniczy "Przetwórstwo tworzyw sztucznych i metali". Przełomową datą w działalności firmy było rozpoczęcie w 1983 roku dostaw kooperacyjnych dla fabryki samochodów małolitrażowych w Bielsku-Białej. Początkowo była to produkcja elementów z tworzyw sztucznych, rozszerzona w 1989 roku o tłoczone metalowe elementy karoserii do Fiata 126p. Terminowość dostaw oraz wysoka jakość produkowanych części sprawiły, że FSM podpisała z P.P.H. BORMECH wieloletnią umowę kooperacyjną.
Bormech
W polityce P.P.H. BORMECH, obok rozbudowy potencjału produkcyjnego i podejmowanych przedsięwzięć, zmierzających do stałego wzrostu jakości wyrobów, znaczne miejsce zajmują zagadnienia ochrony środowiska, warunków pracy, podnoszenia kwalifikacji pracowników oraz spełniania oczekiwań klientów. W 1995 roku P.P.H. BORMECH S.C. uzyskało status Zakładu Pracy Chronionej. W 2002 roku firma przekształciła się w Spółkę z o.o. Obecnie zatrudniamy 220 osób, w tym 45% załogi stanowią osoby niepełnosprawne.

Aktualnie przedsiębiorstwo produkuje części i akcesoria dla przemysłu motoryzacyjnego przeznaczone między innymi dla takich firm jak: Delphi, Delfo, Fiat oraz reduktory i zbiorniki na gaz LPG do pojazdów mechanicznych.

Od 1998 roku P.P.H. Bormech posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością - obecnie według normy ISO 9001 : 2000 i specyfikacji technicznej na części motoryzacyjne ISO/TS 16949 : 2002.

46) iso_ts16949_2009
Pokaż więcej